Morze Adriatyckie to niewiarygodnie wdzięczne miejsce przede wszystkim do żeglowania, ale nie tylko. Nasz klub żeglarski zazwyczaj wybiera się właśnie tam. Chorwację znamy doskonale i dzięki temu czarter jachtu z naszym stowarzyszeniem to słuszny wybór. Poniższe argumenty pomogą Państwu orzec, że opłaca się żeglować właśnie na tych wodach.
1. Żeglarstwo.
Morze Adriatyckie jest bardzo interesujące, zarówno dzięki linii brzegowej, jak i pogodzie. Jest tam wiele wysp takich jak obrośnięte kaktusami Wyspy Piekielne, czy skaliste Kornaty, które gwarantują wszystkim mnóstwo rozrywki. Poznaliśmy tam także szereg piaszczystych plaż, na które z przyjemnością Państwa zabierzemy na naszych jachtach.
Dużą frajdę z żeglowania dają każdemu sternikowi i załodze, szybko zmieniające się warunki pogodowe, w tym wiatry wiejące z różnych kierunków. Do innych niespodzianek możemy dodać pływanie, nurkowanie, a także kąpiele wodne i słoneczne.
2. Porty, jachty i infrastruktura
Wspaniale przygotowane mariny i piękne porty oraz duża ilość zatoczek i boi w interesującej okolicy czekają na żeglarzy. Nasze jachty czartetowe są fachowo przygotowane do pływania i cały czas znajdują się w doskonałym stanie technicznym. Dzieje się tak, że są konserwowane w punktach, gdzie w razie potrzeby zawsze można się zwrócić. Porty pozwalają tam na uzupełnienie zapasów w potrzebne zakupy, praktycznie wszędzie jest tam także Wi-Fi.

Wczasy w Chorwacji
Chorwacja jest to z całą pewnością jeden z najbardziej zachwycających celów destynacji turystycznej w skali całej Europy. Co roku Chorwacja jest miejscem wypoczynku milionów miłośników bałkańskiego piękna. Niemałą i coraz większką część wśród wczasowiczów wizytujących Chorawcję stanowią nasi Rodacy.

Więcej informacji tutaj: czarter jachtu w Chorwacji

https://pl-pl.facebook.com/velmundicom/

Z powodu jakich czynników Chorawcja cieszy się tak dużą popularnością ze strony setek tysięcy turystów? Można śmiało stwierdzić iż odpowiedź na to pytanie wcale nie jest niczym bardzo trudnym. Mówiąc wprost i bez ogródek ten wyjątkowy zakątek Bałkanów bez ustanku zachwyca swoimi największymi atrakcjami turystycznymi a więc przede wszystkim nieskażoną przyrodą, nie do opisania pięknymi widokami jak również bardzo dużą ilością plaż. Poza tym Chorwacja jest także krajem nadal relatywnie niedrogim.

W kontekście opisanych pokrótce faktów staje się oczywiste z jakiej przyczyny ten kraj jest tak niezwykle ceniony przez wczasowiczów. Stajemy tutaj wobec wyjątkowo nieskomplikowanego współwystępowania dwóch niezwykle istotnych rzeczy, a mianowicie: przystępnych warunków finansowych a z drugiej strony niezwykłych walorów turystycznych